Monday, May 27, 2013

CALIFORNIA CORNER: RODEO DRIVE


Pochopitelně, když už jste jednou v LA nemůžete si nechat ujít slavné Hollywood Hills:-)Vždy, když někdo zmíní Rodeo Drive vybaví se mi známá scéna Filmu Pretty woman, kdy Vivienne volá se svou kamarádkou:


"A ještě něco, mám si koupit šaty, vše platí on, kam mám jít?"
" Hmmm, v Beverly Hills... Rodeo Drive, puso!"Po osobním zážitku naprosto chápu, proč ji odmítli obsloužit. Na Rodeo Drive žádná prostitutka nemá šanci zapadnout. Je to jiný svět, krásný, okouzlující a pochopitelně povrchní.

Ovšem mile překvapena jsem byla ve chvíli, kdy jsem přijela a chtěla zaparkovat v jedné z tamějších garáží. Okamžitě ke mě přiskočil poslíček, otevřel mi dveře, poté se uklonil a ujal se auta. Po zkušenostech z ČR, kde bych ve veřejných garážích maximálně tak s někým zápasila o poslední volné místo, jsem měla co dělat, abych se nezačala usmívat s otevřenou pusou. Ale jak jsem řekla, je to jiný svět, chodbu k výtahům prozměnu lemovaly svatební šaty od Very Wangové a z výtahu jsem vystoupila přímo před Tiffanym. Třída téměř zářila, obzvláště, když se slunce odráželo ve skleněných dekoracích. Zde jsem i našla čas na posktýsknutí si po domově. Obzvláště při chůzi po kočičích hlavách se mi vybavily všechny ty procházky Prahou, nebo při pohledu na všudypřítomné Ferrari, které mi pro změnu připomněly bývalého přítele.


Rodeo Drive nelze přirovnat k žádné nákupní třídě, kterou jsem doposud navštívila, včetně 5.th Avenue. Dámy oblečené dle poslední módy, pánové v perfektně střižených oblecích, usměvavý personál v každém obchodu, palmy lemující okraje ulice a fotografické skupinky turistů z Japonska.

Ano, to vše je Rodeo Drive. Proto když budete v Beverly Hills rozhodně nezapomeňte tuto úžasnou ulici navštívit, stojí to za to.


xx B

11 comments:

 1. Prostředí krásné, ale ty tvoje vlasy. Dělej s nimi něco! Takhle zničené, krepaté vlasy to se jen tak nevidí

  ReplyDelete
  Replies
  1. Anonymní a byla bys tedy od té dobroty a poradila mi(mimo naprostých odrostů, což momentálně dělám, ale výsledek bude viditelný za cca tak 5 let a pochopitelne mimo ostatních vlasových přípravků), co mám asi tak udělat?

   Delete
 2. Závidím :-) podívat se jednou na Rodeo Drive a celkově do LA je jeden z mých velkých snů!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jdi za ním, opravdu to stojí za to:) Budu držet palce:)

   Delete
 3. Závidím, to vypadá jako úplně jiný svět, prostě sen :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně tak jsem si připadala, Rodeo Drive a vůbec celá California je úchvatná:)

   Delete
 4. super fotky!moc ti to sluselo
  http://sienastyle.blogspot.it

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...