Tuesday, October 16, 2012

TRAVEL INSPIRATION: DRESDEN PART 3/3


A teď další cestovatelská rada, dámy, nastane chvíle, kdy je čas přestat se sobectvím a taháním vašeho doprovodu po nejrůznějších galeriích. Drážďany k tomuhle účelu nabízejí skvělou příležitosti v podobně Die Gläserne Manufaktur. Vyrábí se tady Volkswageny a pořádají i prohlídky, vždy několikrát denně. Možná právě teď zvedáte obočí, ale minimálně architektonické řešení pro vás bude mít své kouzlo.
Skleněná manufaktura má ještě jedno kouzlo, a to se jmenuje Lesage. Tahle restaurace má být údajně jednou z nejlepších v Drážďanech a když už jste zašli tak daleko od centra, byla by asi škoda se tu nezastavit! Jen vynechte dezert, protože je tu ještě pár lákadel.Neopouštějte Drážďany, dokud není úplná tma, přijít o kouzlo tohohle města, když je osvětlené? Tak to by byla nekonečná chyba! Pokud chcete trošku dobrodružství, vydejte se hledat ve tmě ještě geocache na přehu Labe (už jsem poučená :)). Možná se budete trochu bát (jako já), ale trocha dobrodružství vždycky musí být.A nakonec, když při všech těch dobrodružstvích zahlédnete svítící kolo nedalekého zábavního parku, neváhajte a běžte! Tady si pořiďte dezert, jejich jablka v čokoládě jsou skvělá, kupte si lístek na ruské kolo a štěstíčko. Tímhle způsobem může být váš výlet do Drážďan idylicky zakončen, sice budete pravděpodobně promrzlí, ale cestou k autu určitě najdete místo, kde vám prodají čaj do ruky a vy si uvědomíte, že každý dokonalý den musí skončit.
Kisses A.

7 comments:

 1. krásný fotky, plus docela provokativní, když sním o tom, že jednoho dne navštívím německo:D vím, že je to v podstatě za humny.. ale zatím nebyla příležitost a finance(

  ten stánek se sladkým je úžasnej!

  ReplyDelete
 2. Drážďany jsou potmě podle fotek opravdu okouzlující :) Tvůj článek (články) mě přesvědčil, že se tam určitě musím podívat :)

  ReplyDelete
 3. Drážďany jsou nádherný, hlavně v období před Vánocemi...moc hezké fotky!

  ReplyDelete
 4. Krásně napsaný všechny 3 části! Pověru s trabantem neznám, ale zase nešlapu na hranatý kanály - nosí smůlu :D
  V Drážďanech jsem byla asi dvakrát, ale bohužel jenom nakupovat s kamarádky mamkou..

  ReplyDelete
 5. Drazdany mam moc rada :) Byla jsi tam behem tydne nebo o vikendu? Nevis, jestli maji obchody v centru behem soboty otevreno?
  Martina

  ReplyDelete
 6. Vážně krásně zpracované :)

  ReplyDelete
 7. Drážďany jsou moje srdcovka. :) Už za měsíc zase...

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...